Stulbinantis šviestuvas? Būtinai. Moderniausia virtuvės įranga? Žinoma. Drąsios spalvos ir kerinčios detalės? Neišvengiama. Jūsų stilius pabrėžia prabangą, atspindi mados tendencijas ir aplinkos įtakas.

Šiuolaikinės prabangos interjeras reiškia jaukumą, šilumą, ekstravaganciją, egzotiškumą; jis tinka ryškiai, drąsiai asmenybei. Šis stilius šiuolaikinis su tradiciniais elementais. Tai ne margaspalvis kambarys vaikui, tai daugiau prisodrintas minimalizmas. Jame derinama tekstūrų įvairovė su įmantriais spalviniais raštais, paprastos detalės su stambiais interjero akcentais.

Pasirenkamas motyvas, kuris keičiamas priklausomai nuo mados tendencijų, sezonų, asmenybės gyvenimo laikotarpio ar tiesiog nuo nuotaikos, įkvėpimo. Motyvu gali būti džiunglės, prancūziškas buduaras, angliškas cigarų kambarys, angelų buveinė, ispaniškoji gotika ir t.t. Pasirinktas motyvas dažniausiai naudojamas svetainėje, miegamajame, vonios kambaryje. Šis motyvas atskleidžiamas per detales ir aksesuarus.

Patogūs, minkšti baldai būtini prabangiam stiliui. Pailgintos horizontalios linijos suteikia tam tikro nekaltumo pojūtį, atsipalaidavimą. Tai sofos, minštasuoliai, kušetės, didelės ir tuščios, tik kilimu puošiamos erdvės kambario viduryje. Didingumo suteikia aukšti vertikalūs elementai: širmos, stambūs augalai, toršerai, meno kūriniai.

Jums norėtųsi perdažyti sienas kasmet, būtent paskutinės mados spalva? Tačiau praktiškiau būtų įrengti neutralių spalvų patalpas ir kasmet pakeisti tik akcentus: geltonas pagalvėles ir vazas pakeisti raudonom, leopardo kailius pakeisti stručio plunksnomis ir panašiai. Sienoms tinka neutralūs tonai, jie gali būti šviesūs: dramblio kaulo, kakaviniai, gelsvi ar žalsvi; arba tamsūs: kavos, tamsi samaninė, naktinio dangaus. Bruknių spalvos plytelės vonioje arba sutrupinto veidrodžio mozaika aplink viryklę džiugins Jūsų akį bet kokiai madai užplaukus. Akcentams pasirinkite tamsias arba ryškias spalvas.

Modernios prabangos baldai dažniau stambūs, labai patogūs. Šiuo metu madingi taip vadinami “mušti” baldai. Šio stiliaus sofos, suoleliai, lovūgaliai ir net kėdžių atlošai apmušami minkštu audiniu su daugybe įdubų, taip sudarant iškilių rombų su įspaustais kampais įvaizdį. Minkštų baldų apmušalai švelnūs, prašmatnūs, ryškių spalvų. Tai bruknės, avietės, granato, lašišos, tamsiai violetiniai, giliai mėlyni, melsvo turkio, žalių alyvuogių atspalvio aksomai, slidi oda arba šilkas. Ant pačios “bangos keteros” – tekstilių ir spalvų mišiniai, vienam baldui pagaminti kartu naudojama oda, aksomas, gobelenas ir siuvinėtas šilkas. Toks baldas tampa meno kūriniu, interjero centru. Ant šilko siuvinėti egzotiški žiedai, lapai ir paukščiai, zebro dryžiais išmargintas jaučio kailis, leopardo piešiniu ištaškytas pliušas, aksominės karališkos lelijos ant “išdeginto” šilko visa tai tinka prašmatnumui.

Baldų detalės medinės, bambuko, pintų vytelių arba metalinės. Labai madingos veidrodinio paviršiaus spintelės, staleliai. Veidrodžių gali būti daug ir visur: masyviuose rėmuose ant sienų, veidrodinės spintų durys, baldų paviršiai.

Puikus interjero papildas – stambūs augalai, palmės vazonuose, vijokliai. Pro lapus į lubas šviečiantis šviestuvas sudarys šešėlių ir šviesos žaismą.

Meno darbai labai dekoratyvūs, dažnai jie derinami prie interjero, o ne atvirkščiai. Čia tinka įrėminti plakatai arba reprodukcijos, meniškos fotografijos. Tai gali būti egzotiškos lapijos, milžiniškų gėlių žiedai, išdidinti ornamentai arba kažkuo pasirinktą motyvą reprezentuojantys vaizdai.

Apšvietimui labiausiai tinka lubiniai šviestuvai ir sietynai, prašmatniais gaubtais dengtos lempos ir toršerai ant aukštų kojelių. Šviestuvai gali būti įmantriausi, dideli, blizgaus ar matinio metalo, krištolo, įvairių spalvų stiklo, dengti šydais, su plunksnomis, karoliukais ir t.t. Jeigu patalpoje netrūksta detalių, pasirinkite minimalistinį, lubose paslėptą apšvietimą.

Šio stiliaus valgomasis nedidelis, dažnai sujungtas su svetaine. Stalas ovalo formos ar apvalus, stovi šalia šviesaus lango arba po milžinišku šviestuvu. Indai švelnių spalvų, suapvalintų formų šiuolaikiški. Čia nuolat klesti įvairovė: auksas, sidabras, bambukas, nėriniuotos servetėlės, krištolas, japoniška keramika, mediniai dubenys – viskas tinka, jeigu tai prašmatnu, madinga ir nesipjauna su Jūsų nuotaika.

Langų apdailai tinka medžiagos, kurios švyti natūralia kokybe: šilkas, linas, bambuko žaliuzės, vytelių panelės.

Grindys gali būti medinės, keramikos plytelių, marmuro ar granito plokščių. Kilimai natūralūs, minkštos vilnos arba sezalio, jūržolės.

Kadangi šiame stiliuje naudojamos tekstilės ir spalvos savaime labai turtingos, svarbu saikingai naudoti aksesuarus. Užtenka poros didelių augalų, toršero, knygų krūvelės ir keleto stambių tikslingai motyvui parinktų detalių. Venkite smulkių daiktų, palikite daug erdvės.

Jeigu jaučiate, kad Jūsų gyvenimas stokoja įkvėpimo, norite pabėgti nuo nuolatinės monotonijos ir pilko lietaus, pasirinkite savo namams modernaus prašmatnumo stilių ir Jūsų sielą užpildys kūrybingumo palaima.

______________________

Atgal į testą