Manęs dažnai klausia kokio tipo žmonės renkasi Provanso stiliaus interjerą.

Tai žmonės kurie užima aukštas pareigas: teisininkai, gydytojai, prokurorai, valstybės tarnautojai. Šio buto šeimininkė jauna, stipri, finansiškai nepriklausoma, puikiai karjerą daranti mergina – ne išimtis. Provanso stilių ji pasirinko kaip jaukumo, švelnumo ir stabilumo simbolį.

Įėjus į namus pirmiausia matomas darbo kambarys. Anksčiau jį nuo koridoriaus skyrė aklina siena. Sieną teko išgriauti, kad į koridorių patektų natūralios dienos, tačiau kad erdvė psichologiškai būtų atskirta , mes pastatėme atvirą knygų lentyną, o apačioje įkomponavome spinteles batams. Šeimininkė daug keliauja (tai jos darbas ir jos hobis), todėl darbo kambariui pasirinkome kelionių tematiką. Jo sienos išklijuotos tapetais su Romos, Paryžiaus fragmentais. Ant stalo stovi gaublys, o ant sienos – pasaulio atlasas. Lentynas puošia suvenyrai iš kelionių, o koridoriaus sienas – kelionių nuotraukos.

darbo2 darbo4darbo1darbo5darbo3darbo6darbo7darbo8

Miegamąjį sukūrėme labai romantišką. Sienų tapetai tarsi nulieti akvarele, o užuolaidos ir juostelė prie lubų su rožių motyvu.

miegamasis1  miegamasis2

Svetainė erdvi ir šviesi. Sieną tarp svetainės ir virtuvės sumažinome, kad atverti kuo daugiau erdvės. Baldus parinkome sunkius, tamsios odos persiutus šviesiais siūlais. Jie erdvėje kuria stabilumo įspūdį.

svetaine1

Virtuvę dalinai atitverta nuo svetainės. Bet tai netrukdo bendrauti su draugais, kai ruoši užkandžius. Ant palangės įsikūrė miniatiūrinis prieskonių darželis.

virtuve1  virtuve2virtuve3

virtuve4

Voniai pasirinkome ispanišką stilių. Jis patogus tuo, kad nėra jokių baldų. Viskas iš plytelių – ir stalviršis, ir lentynos, netgi niša skalbimo mašinai. Toks stilius labai ilgaamžis, monumentalus ir kartu jaukus. Jam nebaisus nusidėvėjimas ir drėgmė.

vonia1  vonia2

Apie šiuos namus ir jų šeimininkę Jovitą rašė žurnalas „Laima“. Jei norite – paspauskite šią nuorodą ir paskaitykite. Tai puikūs namai, spinduliuojantys jaukumą ir visada kviečiantys grįžti.