Stalo dekoravimo idėjas siūlo architektė Skaidra Mikalajūnienė, savo namuose, įrengtuose Provanso stiliumi, padengusi stalą keliems draugams.

Nerūpestingai baltuose namuose prie balto stalo su nėriniuota staltiese ir elegantišku baltu retro stiliaus dviračiu, tarsi dalyvaujančiu ramiame namų šeimininkės ir svečių pokalbyje, viską užliejančioje pavasario saulės šviesoje atgyja spindintys stiklinių indų ir šviestuvų paviršiai. Keletas žalių ir geltonų akcentų nuteikia džiaugsmingai ir optimistiškai. Saulės šviesa tokia ryški, kad tenka užtraukti lengvas balto lino užuolaidas, o ji vis tiek skverbiasi, išryškindama subtilias nėriniuotos staltiesės ir siuvinėtų servetėlių tekstūras. Tuomet supranti, kad subtilūs dalykai užkandžiaujant, kai niekas niekur neskuba, yra labai svarbūs. Jie įrodo šeimininkų dėmesį susirinkusiems svečiams, kurie yra laukiami ir mylimi.

1  2

5

Atšvęskite pirmąsias puikias pavasario dienas panaudodami vieną iš šių paprastų idėjų:

1. Sukurkite centrinį stalo akcentą, į kurį kryps visų žvilgsniai. Tai galėtų būti geltonų tulpių puokštė.

2. Pasirinkite vieną pagrindinę ir ne daugiau kaip 2-3 papildomas spalvas. Tokiu būdu išlaikysite eleganciją bei suteiksite gyvumo ir džiaugsmingumo.

3. Paprastučių gėlių žiedeliais papuošę kiekvieno svečio servetėlę arba lėkštę – parodysite kaip jo laukiate ir koks jis išskirtinis.

4. Naudokite nėriniuotas arba siuvinėtas staltiese ir servetėles, kad stalas atrodytų rafinuotai ir aristokratiškai. Jų kraštelį daug maloniau liesti negu paprastą lygų iškrakmolytos servetėlės ar staltiesės kraštą.

5. Atėjus svečiams stalas jau turi būti papuoštas ir serviruotas. Padengtas stalas rodo, kad svečiai laukiami, ir kviečia juos prieiti.