Jeigu Jūs esate šiuolaikiška, plačių interesų asmenybė, Jūsų pasirinkimas bus moderni elegancija. Šis stilius prasidėjo nuo minimalizmo, – šalto, tačiau atitrūkusio nuo senovės naštos, kupino šviesos ir erdvės stiliaus. Papildytas gyvybingais elementais jis prigijo kaip šilta, lengva ir patogi šiuolaikiškos elegancijos stiliaus atmaina. Šis stiliumi tinka namui, loftui, butui, raštinei ar net parduotuvei.

Pagrindą sudaro paprastumas, subtilus skonis, tekstūrų įvairovė ir švarios linijos. Akį žavi ne tiek daiktai, kiek erdvė. Akcentuodami spalvą, erdvę ir formą, šie interjerai patraukia savo gaiva, švelnumu ir stilingumu.

“Apnuogintos” linijos, lygūs paviršiai ir modernūs metalai – tai Jūsų stiliaus “pavara”. Čia atviros ir akivaizdžios patalpų architektūrinės briaunos, linijiniai turėklai, po jais įtempti metaliniai lynai, patalpos kampai neužstatyti, langai be užuolaidų, paveikslai ir skulptūros modernūs, geometrinių formų. Tuštuma sienose, tarp baldų, virš baldų tampa tiek pat svarbi kaip ir patys baldai ar kiti objektai. Šiuolaikiniuose interjeruose “daugiau” yra “mažiau”. Kiekvienas objektas patalpinamas kaip individualus, unikalus.

Modernios elegancijos stiliui parenkami švelnių paviršių, geometrinių formų baldai. Naudojamos tokios medžiagos kaip metalas, akmuo, matinis arba skaidrus stiklas. Minkštus baldus dengia neutralus, juodas ar ryškus vienspalvis audinys arba oda. Audiniai tekstūriški ir švelnūs, natūralaus arba dirbtinio pluošto, imituojantys vilną, drobę ar šilką. Baldai turi būti kuo paprastesni, be išlenkimų, raižinių ir piešinių. Sofos, kėdės ir foteliai ant kojelių. Miegamajame lovatiesė lygi, jokių raukinių, apvadėlių ar kutosų. Monotoniją pagyvina pagalvėlių spalvos ir atsikišę kampai. Čia nerasite jokių gėlyčių, ornamentų ar smulkių menkniekių. Čia karaliauja erdvė.

Grindys labai lygios, medinės, akmens plytelių ar vinilo. Kilimai naudojami labai nuosaikiai, tik tose vietose kur reikia akcento arba šilumos. Čia tinka neutralūs, ryškūs vienspalviai ar stambaus piešinio, drąsių tekstūrų, šiurkštūs, virviniai, veltiniai arba švelnūs graikiški flokati kilimai.

Jeigu nuspręsite langą uždengti užuolaida, pasirinkite šiurkščią arba labai tekstūrišką medžiagą, kaip pvz. suglamžytas šilkas.

Akcentinėmis detalėmis tampa pastato elementai, sijos, palubėje kabantys ortakiai. Apskilusių plytų siena arba betonas savo šiurkščia tekstūra praturtina šalia esančius glotnius ir slidžius paviršius. Netgi matomi įvairių sistemų vamzdžiai čia visiškai priimtini. Jais galima “žaisti” išryškinant arba paslepiant: vamzdyno dalis nudažius ryškia ar vienoda su siena spalva. Nuotaikai pagyvinti naudokite spindinčio nikelio ir stiklo baldus, virtuvėje ir vonioje – blizgias nikelio detales, rankenėles.

Meno kūriniai talpinami akių lygyje, tai šiuolaikiniai paveikslai paprastuose metaliniuose ar mediniuose rėmuose arba išvis be rėmų, skulptūros sienų nišose arba ant akmeninių pjedestalų. Jeigu turite keletą smulkesnių meno kūrinių, juos grupuodami sudarykite vientisą kompoziciją. Svarbu, kad meno kūriniai būtų tinkamai apšviesti, jiems suteikiama daug erdvės. Nepamirškite, čia labai svarbi tuščia erdvė.

Apšvietimo šaltiniai talpinami lubose, architektūriniuose elementuose, ant palubėje įtempto vielinio lyno arba metalinio bėgio. Apšviečiama konkreti patalpos dalis, atskiras objektas. Skulptūriškas, geometrinių linijų šviestuvas gali tapti interjero akcentu. Šviestuvams tinka metalai, spalvoti stiklai, plastmasės ir kitos šiuolaikinės medžiagos.

Augalai turi būti stambūs, dramatiški, paprastuose vazonuose. Čia tinka dideli žiedai su įmantria lapija. Jeigu turite keletą mažesnių augalų, patalpinkit juos viename vazone. Jeigu erdvė tai leidžia, pastatykite po lapija į lubas nukreiptą šviestuvą. Žemes vazonuose uždenkite akmenukais arba medžio žievės gabaliukais.

Modernus valgomasis dažnai vienoje erdvėje su svetaine ar virtuve. Visi indai ir įrankiai šiuolaikiški, ryškių spalvų, geometrinių formų.

Spalvų paletės pagrindą sudaro balta, juoda ir neutralūs pilkšvi, kakaviniai atspalviai. Kartais charakteriui pabrėžti įvedamos viena ar dvi ryškios, drąsios spalvos. Juoda reikalinga įrėminimui, modernių detalių pabrėžimui. Idealiu fonu drąsiai minčiai, staigmenai, iššūkiui tampa balti ir neutralūs sienų atspalviai: obels žiedlapio, balinto lino, krienų, jūros kriauklės spalvos. Jeigu nors viena patalpos siena ryškios spalvos, tai visi baldai ir detalės tame kambaryje turi būti neutralių spalvų.

Ryškią spalvą pasirinkite tokią, su kuria galėsite gyventi ilgesnį laiką, kuri Jus gaivina, neerzina. Savo modernų interjerą pagyvinsite švelnaus turkio ir melsvų jūros atspalvių akcentais, arba atraskite savo spalvą modernaus paveikslo raizginyje.

Nors šiame interjere objektų nedaug, tačiau ir čia turi būti Jūsų asmenybės atspindys, Jūsų valios “pėdsakas”. Ar tai būtų surūdijęs inkaras su grandine, ar koks gamtos radinys – nebijokite įnešti į interjerą to, kas Jus sužavėjo ar sukėlė nuostabą, ir visai nesvarbu jog tai prieštarauja visoms dekoro taisyklėms.

______________________

Atgal į testą